از محبوب ترین و پراستفاده ترین خوراکی های جامعه ما، آجیل می باشد. هرچند که طی سال های اخیر به دلایل اقتصادی مصرف آجیل در میان ایرانیان کمتر شده است، اما هنوز هم هم طرفداران خاص خود را دارد و هرطور که شده آن را تامین خواهند کرد. اما چرا؟ جالب است بدانید که آجیل با توجه به تنوع خوراکی هایی که دارد، دارای انواع ویتامین ها و مواد مغذی می باشد. این مواد می توانند به عنوان میان وعده ای ناب به رژیم غذایی اضافه شوند و به سلامت افراد کمک زیادی کنند. در این مطلب می خواهیم کمی مفصل در مورد ویتامین های موجود در آجیل صحبت کنیم و اهمیت این مواد را در رژیم غذایی مطرح کنیم. با ما همراه باشید.

آجیل بخورید تا سرطان نگیرید!

آجیل به دلیل آنتی اکسیدان های بسیار زیادی که در آن وجود دارد، یک ضد سرطان فوق العاده است.

با آجیل پوستتان زیبا میشود!

همانطور که میدانید زیبایی پوست برای همه ی ما بسیار مهم است، با توجه به این که آجیل دارای ویتامین های E ، C ، A و امگا۳ و امگا۶ است، باعث می شود پوست بسیار زیبایی داشته باشید.

آجیل بخورید تا دندان هایتان سالم بماند!

آجیل سرشار از کلسیم است که هم دندان هایتان سالم میماند هم از پوسیدگی استخوان جلوگیری میکند. همچنین آجیل دارای ویتانین D بوده که جذب کلسیم و فسفر را در بدن افزایش می دهد.

با آجیل آهن بدنتان را تامین کنید!

آجیل سرشار از آهن است که برای درمان کم خونی هم بسیار مفید است. همچنین میتواند آهن از دست رفته زنان در دوران قاعدگی را جبران کند. جالب است بدانید که آهن از ضعف ماهیچه هایتان نیز جلوگیری میکند.

آجیل برای درمان بیماری های قلبی و عروقی!

با توجه به اینکه آجیل دارای ویتامین E می باشد، برای درمان بیماری های قلبی و عروقی بسیار مفید است. همچین ویتامین E به سلامت و شادابی موهایتان کمک میکند.

آجیل باعث بالا رفتن هوش شما میشود!

آجیل سرشار از فسفر است و تمرکز و هوش شما را بالا میبرد. همچین آجیل دارای مجموعه ویتامین های B بوده که بدن شما را تقویت میکند.

در این مطلب متوجه شدیم که ویتامین های موجود در آجیل تا چه حد می توانند وضعیت سلامتی بدن انسان را بهبود ببخشند. می توانید برای اطلاع از آجیل های ما به فروشگاه ستاره شهر سر بزنید.