گردو یکی از خشکبار های مورد علاقه ی بسیاری از ما ایرانی ها می باشد. گردو منبع عالی پروتئین، فیبر، آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است. به همین دلیل مصرف این آجیل خوشمزه به همه ی گروه های سنی توصیه می شود. بسیاری از متخصصین تغذیه گردو را میان وعده ای بسیار مفید میدانند و خواص درمانی بسیاری را برای آن نام برده اند. از جمله خواص درمانی گردو: کاهش کلسترول خون، کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قلبی و تقویت بینایی و … می باشد. همانطور که می دانیم مصرف گردو به صورت تازه فواید بیشتری دارد و به همین دلیل است که تازه نگه داشتن گردو بسیار مهم می باشد. طبق گفته ی برخی از کارشناسان مواد غذایی استفاده از گرو های کهنه میتواند موجب بعضی از بیماری های گوارشی شود. در این مطلب قصد داریم راهکارهایی برای تازه ماندن مغز گردو را به شما ارائه دهیم.

بهترین روش نگهداری از گردو

از گذشته ها در روستاها مرسوم بوده است که مردان و زنان در فصل پاییز به پاک کردن گردو و آماده سازی آن برای نگهداری در خانه ی خود بپردازند. این افراد بعد از جدا کردن پوسته ی سبز رنگ گردو، آن را در بام خانه های خود می گذاشتند تا نور خورشید باعث خشک شدن گردو ها شود.

ما نیز همین روش قدیمی را به شما توصیه میکنیم.

  • ابتدا پوسته ی سبز رنگ گردوی تازه را جدا کنید.
  • 2 تا 3 روز گردو ها را در معرض نور خورشید قرار دهید
  • گردو ها را در محفظه ای قرار دهید.
  • تا زمان استفاده از گردو ها، محفظه را در جای خشک و خنک نگهداری کنید.

اگر گردوی شکسته (مغز گردو) و بدون پوسته  را خریداری کرده اید ما بهترین روش نگهداری مغز گردو را نیز به شما یاد میدهیم.

راهکارهایی برای تازه ماندن مغز گردو

امروزه پاکیزگی و بهداشت مواد خوراکی که می خریم به یکی از دغده های همه ی ما تبدیل شده است. چون ممکن است مغز گردو به صورت فله دارای میکروب باشد؛ ما به شما عزیزان توصیه می کنیم که حتما گردو را به صورت تازه و با پوسته ی سخت خریداری کنید.

بهترین روش نگهداری از مغز گردو، قرار دادن مغز گردو درون نایلون فریزر و نگهداری آن در یخچال فریزر می باشد.

سعی کنید که مغز گردو ها را با سایر مواد غذایی مانند گوشت ، ماهی و .. در یک کشو از فریزر قرار ندهید.